Bioshock Infinite

Bioshock 2

Bioshock

Bioshock 2 - Preview

Poslední dobou se na internetu objevuje spousta faktů o hře BioShock 2. Ale všemu se nedá věřit a proto vám zde shrnujeme všechny pravdivé informace. Hra by měla přinést mnoho nových změn. Asi ta největší bude, že se dostaneme do role samotného Big Daddyho. 

Před deseti lety 
Zde je malé shrnutí velice úspěšného prvního dílu. Příběh začíná pádem letadla, který přežije jako jediný náš hlavní hrdina Jack. Po havárii se dostanete do podmořského města Rapture, kde na vás číhají různí nepřátelé. Škoda je, že ve hře je jen osm kousků zbraní (hasák, samopal, pistole, brokovnice, granátomet, fotoaparát, kuš a jedna specialitka v podobě chemické zbraně). Většina zbraní má tři typy munice rozdělených podle poškození a průraznosti. A nesmíme zapomenout také na plazmidy. Energie pro tyto schopnosti je látka Eve kterou si stříkačkami pícháte do těla. Nejdůležitější látkou je Adam. Díky této látce, můžete vylepšovat své schopnosti. Velká zajímavost je fotografování. Jednotlivé fotografie jsou hodnoceny a některé vám opět zlepšují schopnosti. Grafické zpracování a ozvučení dělá z BioShocku ještě lepší zážitek ze hry. A proto velice doporučuji si hru zahrát. Tak to by bylo asi tak vše ohledně původního dílu a teď zase zpět k BioShocku 2. 

Obrázek Obrázek Obrázek 

Zpět v Rapture 
BioShock 2 se bude znovu odehrávat v Rapture, 10 let po prvním díle. Žádná vylepšení v Rapture neočekávejte, protože se tam úplně zastavil čas a bude to vypadat podobně jako před deseti lety. A proto se ve hře dostaneme do některých původních lokacích, které nebyly v prvním díle prozkoumané. Například do zmiňované fabriky Fontaine Futuristics (extrahovala se tam látka Adam), o které se mluvilo v původním dílu. Bohužel jsme se tam nemohli podívat. Aby toho nebylo málo tak nás vývojáři zavedou ve speciálním podmořském obleku a harpunou až na samotné dno tajemného oceánu. Celé Rapture by mělo být strašidelnější a celá atmosféra hry děsivější 

Obrázek Obrázek Obrázek 

Big Sister 
Naším úhlavním nepřítelem se stane Big Sister. Big Sister začala unášet mladé holčičky do Rapture, kde se znovu stanou dobrými kamarádkami Velkých taťků. Budeme bojovat i proti Big Daddys s jejich Little Sisters, u kterých budeme mít opět dvě možnosti – Buď jednoduše zabít a získat z nich látku ADAM nebo je zachránit a využít je k získávání ADAMA z mrtvol nepřátel. Little Sisters by nás měli upozornit charakteristickým zpěvem na přítomnost Big Sister. Která bude brouzdat chodbami podmořského města a vysávat Adam, který ji koluje v těle. Také by měla ovládat telekinezi a disponovat velkou rychlostí a hbitostí. Takže bude velmi obtížné ji porazit.

Obrázek Obrázek Obrázek 

Zase oni?! 
Našimi nepřáteli se stanou staří dobří spliceři, kteří po deseti letech jsou pěkně prohnilí a díky tomu více, hrozivější. Naštěstí tentokrát už nebudou tak nebezpeční jako dříve, kdy na chudáka Jacka neustále útočili a znepříjemňovali mu pobyt v Rapture. Přece jenom toho Big Daddy hodně vydrží a má obrovskou sílu. Proto není radno, si sním něco začínat. A díky tomu se budou spliceři bát a raději, se nám budou vyhýbat. Samozřejmě budou útočit, ale spíše jenom ve smečkách. 

Obrázek Obrázek Obrázek 

První Big Daddy 
Ve hře se dostaneme do role Big Daddyho a s velkým potěšením vám oznamuji, že budeme moci ovládat jeho víceúčelový vrták, plazmidy a rivet gun, které budeme moci upgradovat a kombinovat. Rivet gun je dalekonosná zbraň, která střílí skoby, ale jak je známo budeme ji moci vylepšovat munici. Plazmidy budeme moci také upgradovat. 
V BioShocku mohl Jack pouze zvyšovat poškození, ale Big Daddy bude moci například ohnivý plazmid. Ze začátku sním, budete moci zapálit objekty, ale po upgradu budete mít v ruce ohnivou kouli a nakonec i plamenomet. Plazmidy budou silnější, než jsme je doposud znali. 

Obrázek Obrázek Obrázek 

V původní hře jsme mezi zbraněmi a plazmidy museli přepínat, ale s tím je konec. Designér Zak McClendon ze studia 2K Marin tvrdí, že díky vylepšování nám otevře brána k různým hracím stylům (ofenzivnímu a defenzivnímu) a díky tomu by se měl dát hrát BioShock 2 zase trochu jinak. Například si bude moci Big Daddy hacknout kus bezpečnostní sítě a vytvořit si armádu, která bude bojovat po jeho boku. Tvůrci se rozhodli pro různé kombinace s plazmidů a ručních zbraní a proto by měly být souboje zábavnější a dynamičtější. Opravdu je vidět, že tedy i hlavní hrdina dosáhl velkých změn. 

Obrázek Obrázek Obrázek 

Multiplayer


A konečně víme i něco málo o dlouho zmiňovaném multiplayeru: 

  • Bude se odehrávat rok po prvním díle. 
  • Bude obsahovat tři herní režimy: Deathmatch, Team Deathmatch a Co-op mód. 
  • K dispozici bude 10 multiplayerových map. Navíc každá bude mít svůj příběh. 
  • Hráč bude mít různé statistiky např. za zabití nepřátel atd. 
  • Plazmidy samzřejmě hrají velkou roli. Každý hráč bude kombinovat ruční zbraně s plazmidy a vytvářet si vlastní styl boje. Nový plazmid „Aero Dash“ umožní hráčům běžet velkou rychlostí. 
  • Nebude chybět ani hackunutí střílen… 
  • Hráči budou moci také upravovat své zbraně a plasmidy i během respawnu. 
  • V multiplayeru se můžeme stát i Big Daddym a to díky oblekům, které budeme moci najít. Big Daddyho je sice obtížné zabít a proto za něho bude mnoho bodů. 
  • A chybět nebude ani bodový systém známý například z Call of Duty. Za tyto bodu budeme moci kupovat nové zbraně a plazmidy. 
  • Na online módech pracuje Digital Extremes, který je například známý z her Dark Sector a Unreal Tournament. 

Obrázek Obrázek Obrázek 

Na hru si budeme muset počkat do konce září tohoto roku. Měla by vyjít s českou lokalizací v podobě titulek. 

Hra se objeví na PC, PS3 a Xbox 360. Doufejme, že bude stejně skvěle optimalizována jako předchozí díl série. Je jasné že BioShock bude trilogie a možná i něco více. Máme informace, že třetí díl série bude nejspíše znovu v Rapture. Určitě se máme všichni v budoucnu na co těšit, poněvadž výlet v podmořském městě jen tak neskončí.

Far Cry 5