Bioshock Infinite

Bioshock 2

Bioshock

Bioshock - FAQ Často kladené dotazy #1

Kdo hru vyvíjí?
BioShock je vyvíjen v Irrational Games. Do projektu jsou zapojena obě studia – jak v Quinci v USA, tak v Canberra v Austrálii.

Mezi předchozí počiny Irrationalu patří System Shock 2, Swat 4 (plus datadisky) a Freedom Force 1 a 2.

Kdo je vydavatelem hry?
BioShock bude vydán Take 2 Interactive, nejspíše pod značkou 2K Games.

Na jaké platformy hra vyjde?
BioShock bude vydán na PC a Xbox 360. Není jednou z her vyvíjených exkluzivně pro Windows Vista.

Do jakého žánru BioShock spadá?
BioShock je FPS (First Person Shooter). Irrational doufá, že BioShockem změní definici toho co to FPS je.

Jaký engine BioShock používá?
BioShock využívá Irrationalem silně upravený Unreal Engine. Původně šlo o upravený Unreal Engine 2.5 známý jako Vengeance (byl použit ve hře Tribes Vengeance a Swat 4 a nejspíš i dalších). Od té doby byla hra předělána na Unreal 3.0, který opět prošel rozsáhlými modifikacemi.
Kromě toho hra využívá i fyzikální engine Havok.

Kdy bude BioShock vydán?
Podle Elizabeth Tobey z 2K Games je aktuální plánované datum vydání Červen 2007

O čem hra bude?
V první polovině dvacátého století vybudoval průmyslník Andrew Ryan podvodní utopii jménem Rapture.
Rapture byl obydlem těmi nejlepšími a nejnadanějšími lidmi světa a byl považován za fenomenální úspěch. Po blíže neurčené době došlo v oceánu obklopujícím Rapture k nálezu nového druhu mořského slimáka, který vylučoval kmenové buňky. To obyvatelům Rapture umožnilo zvýšit své fyzické a psychické schopnosti a hojit i staré rány.
Kmenové buňky známé jako Adam se staly natolik vyhledávanými, že mezi Andrewem Ryanem a jedním z původních oběvitelů Adamu – vědcem jménem Fontaine – vypukla válka o nadvládu nad touto zázračnou substancí.
Nakonec jako vítěž z války vyšel Ryan, nicméně populace, která se modifikovala, aby boje přežila, byla změněna navždy. Byli nyní závyslí na Adamu, který potřebovali pro vlastní přežití.
Hra začíná v okamžiku, kdy se hráčovo letadlo zřítí do oceánu poblíž Rapture, deset let poté co zdejší společnost zkolabovala.

Je ve hře zahrnut multiplayer?
Ne, BioShock je hrou pouze pro jednoho hráče. Irrational uvedl, že upřednostňují vytvoření fantastické single playerové hry před průměrnou hrou zahrnující multiplayer.

Je BioShock pokračováním System Shocku 2?
Ne, ačkoliv Irrational propagoval BioShock jako „duchovního nástupce“ herního designu a atmosféry dosažené v System Shocku 2, ani svět ani příběh Bioshocku nemají se světem nebo příběhem System Shocku nic společného. Herní mechanismy BioShocku jsou rovněž nové a originální a nejsou na System Shocku přímo založeny.

Far Cry 5