Bioshock Infinite

Bioshock 2

Bioshock

Bioshock Infinite - Zbraně

Brooker DeWitt má vskutku mocný zbraňový arsenál, s nímž ho potkáme v Bioshock Infinite. Od nezastavitelných kulometů po devastující těžké pistole. Zbraně můžete použít ve hře spolu s tzv. Vigory, tedy magickými schopnostmi, které hlavního hrdinu dělají opět o něco silnějším. Není však klasicky možné nosit a využívat dvě zbraně současně. Zkrátka a dobře, musíte si jednu užít a když ji chcete vyměnit tak hodit do šrotu a sebrat jinou.


Barnstormer RPG

booker-dewitt-launcher-nahled Barnstormer RPG je zbraň založená na výbušných explozích. Jedná se o jednu ze zbraní, kterou budeme moci okusit až v průběhu příběhu Bioshock Infinite. Barnstormer je ovšem opravdu hřebíček do rakve, a to nemluvě jen o hrozbě pro klasické smrtelníky a malé kolemjdoucí. Bez problému s ní sestřelíte vzducholoď nebo cokoliv stejně velikosti, co Vás bude štvát. Zbraň má komory pro 2 rakety na daleký dostřel, po upgradu může být prostor navýšen až na 3 smrtící rakety.

Bird's Eye Sniper Rifle

Jedna ze středně lehkých zbraní v Bioshock Infinite. Zprvu jí hráč získá v krabici itemů před vstupem do města Columbia, nicméně moc dlouho si jí neužije. Tahle hračička je velice podobná C96 Mauser, kterou je možno vídat v rukou civilistů. Zbraň má zásobník pro 12 nábojů, po upgradu se počet navýší až na 18 ran.

China Broom Shotgun

lever-action-shotgun-demo-nahledKrátká nebo také známá jako upilovaná brokovnice je jednou z „menších“ zbraní v Bioshock Infinite. Brokovnice je klasicky určena pro dostřel na krátkou vzdálenost. Můžete s ní tedy slušně rozstřílet civilisty, co na Vás špatné koukají. Tato zbraň má komory pro 4 patrony, s nimiž můžete setřást i více nepřátel na jeden vystřel, jestliže jsou velmi blízko vedle sebe. Ke Broom Shotgun se dostanete hned, jakmile získáte „Violin Case“ (pouzdro na housle). Problém je, když vám při boji právě s brokovnicí dojdou náboje, to je pomalu ale jistě cesta ke smrti. 

Huntsman Carbine

Poloautomatická puška ma jasnou výhody v kadenci a v kapacite munice. Může však dělat problémy se špatnou přesností nebo krátkým dostřelem. Má osmipalcovou hlaveň a celkem 80 nábojů na jeden zásobník.

Paddywhacker Hand Cannon

Paddywhacker je poprvé viděn, když Booker zabíjí Motorized Patriota. Jedná se o pomalou, zato však výkonnou zbraň, která je schopná popravit několik nepřátel najednou.

Peppermill Crank Gun

Peppermill je plně automatická  zbraň, kterou využívá Motorized patriot. Tudíž logicky jí získáte, jakmile Patriota odrovnáte. Pappermill má 100 nábojů, plus rezervu jednou tolik. Stačí tedy jednou pohladit spoušť a peklo je na talíři.

Far Cry 5