Nadpis webu

Překlad Clash in the Clouds a subjektivní zhodnocení DLC

Napsal Khalashnikovf 2. 8. 2013 Pá 16:54 v kategorii . Připojeno komentáře.

Na nějaké nové DLC k Bioshock Infinite jsme čekali nemalou chvíli. Příjemné bylo, že zrovna v den oznámení i jedno vyšlo.

Mnohé toto DLC překvapilo ať už mile nebo naopak. Je to z důvodů původního oznámení od Irrational, že nás v Season Passu čekají 3 DLC rozšiřující příběh Columbie. Jak už teď víme, první vydané DLC je příběhové asi tak z 1% obsahu, a ta další se budou odehrávat v Rapture. Jak už jsme na facebooku nedávno odkázali videa z původních trailerů z roku 2010 a 2011, nemohli jsme si nevšimnout, že se hra defakto od základů změnila a nezůstal kámen na kameni. Bohužel mám osobně pocit, že se nám děje právě před očima totožný scénář se Season Passem.

Nechme ale sliby sliby a pojďme si trochu nové DLC rozebrat podrobněji. Podstatou Clash in the Clouds (CitC) je arénový mód, kde je hráč vyzýván k probíjení se čtyřmi arénami, kde každá je naplněna 15 vlnami protivníků. Každá vlna je navíc unikátní se svojí speciální výzvou, kterou hráče motivu splnit větší finanční odměnou a tak i větším výsledným skórem, které se uploaduje automaticky na globální Leaderboard, kde si můžete porovnat svůj výkon s ostatními.

Toť defakto celá podstata tohoto DLC. Může se to zdát jako málo a svým obsahem nezajímavé. Ale je například zajímavé si svoji postavu vyvíjet od základu až po maximálního bouchače pomocí lepších vigorů, zbraní, výstroje a vylepšujících dávek cestou, kterou sami chcete a hlavně mimo příběhovou linii. Za zmínku určitě i stojí jakési muzeum, kde si můžete za ukořistěné peníze pořídit Concept art první vize Columbie (viz. video níže), kinematografy, nebo například sochy Luteceových a tím si – to se nechte překvapit.

V původní hře byl mnohými haněn soubojový systém, ať už jako zastaralý, nevyužitý, či zbytečný. Za sebe musím v tomto směru CitC vychválit, protože konečně máte možnost plně v soubojích využívat Sky-line, všechny vigory a jejich kombinace pro maximální využití a ziskání nejlepšího skóre. Hra k tomu právě i ponuká skrze Challange a hráč je tak odměněn ještě více. A pro ty hráče, kteří obtížnost 1999 přešli s prstem v nose, je tento mód také zajmavý, protože právě některé challange jsou opravdu těžké (např. Nenechat Sirénu oživit jakéhokoliv mrtvého vojáka).

Ve shrnutí je toto DLC za svoji cenu 4,5€ zajímavým přidavkem pro fanoušky hry a dobrým vyplněním při čekání na další DLC.

Překlad: DLC má záhadných 5GB a samotné texty mají neuvěřitelných cca 900kB (tedy skoro 1/2 původní hry). Každopádně překlad jde dobře od ruky a již brzy budeme kontaktovat naše význačnější podporovatele s možností uzavřeně tento překlad otestovat.

Zde se můžete podívat na malou ukázku, kde zároveň uvidíte tak nějak podstatu DLC jako takového.

 

Komentáře

©2006 – 2019